top of page

Contact Us

חדשות - מרץ 2017

מחלקת אופוס Digital Lab מתרחבת ומתחדשת!

אופוס Digital Lab מתרחבת ומובילה את מהפכת ה-Ultra HD 4K בישראל:

  • חדש באופוס! סוויטת SCRATCH Ultra HD  - המערכת היחידה מסוגה בארץ, מחשב על התומך ב-Ultra HD ב-Time Real מוניטור4K"65 היחיד בארץ, והסקופ הטוב בעולם לכיול מושלם.

  • סוויטת  SCRATCH 2K לסרטי קולנוע. אופוס מזמינה אתכם להנות מעבודת הצבע על מערכת שמחוברת למקרןיI2Kומאובזרת במערכת סראונד משוכללת, וכמובן שהמערכת מכוילת לפי הסטנדרט של בתי הקולנוע המובילים בישראל.

  •  SCRATCH HD - להפקות איכות ב-HD על מסך "50 מקצועי ומכויל.

  •  SCRATCH VR - אפשרות לעריכת הפקות Virtual Reality - סרטי 360 מעלות, המערכת היחידה מסוגה בארץ.

  • סוויטת Da Vinci Resolve Studio - בסטנדרט הגבוה ביותר בארץ, על מנת לתת מענה להפקות ולעורכים אשר מעדיפים לעבוד על המערכת הותיקה והנפוצה.

עדו קרילה, מנהל המחלקה מספר: 

"לפני מספר שנים כשכולם רק החלו לשמוע ולהתעניין במהפכת ה-Ultra HD, אנחנו כבר העמקנו בתחום. היום, במקום לרדוף אחרי פתרונות ביניים, אופוס נמצאת בחזית המהפכה ומציגה פתרון שלם, כח מחשוב אינסופי, מוניטורינג ובקרת איכות ללא פשרות.

 

חדר הגריידינג החדש באופוס בנוי על הטכנולוגיה המתקדמת ביותר כיום, שמאפשרת עבודה ב-אולטרה HD ב-REAL TIME ותומכת בכל סוגי הקבצים מכל סוגי המצלמות בשוק.

בחרנו במוניטור "65 אשר מאפשר לחוות את עולם ה-Ultra-HDי4Kיבמלוא הדרו."

חדש באופוס! הקמת ארכיון דיגיטלי לחברות הפקה

הגיע הזמן לשים סוף לבלגן בגיבויים, בהארדיסקים ובקלטות.
קלטות מפוזרות במשרד, הארדיסקים עם חומרים שונים, חיפושים דחופים ברגע האמת כדי למצוא קובץ מסוים או פרק אבוד - לא עוד! הגיע הזמן לשינוי!

 אופוס מציעה שירות פשוט וחדשני לסדר דיגיטלי, על מנת לחסוך זמן וכסף:

  •  המערכת המתקדמת של אופוס מאפשרת לשמור את כל התוכן הדיגיטלי שנמצא במשרד ההפקה באופן יעיל, מסודר ונגיש.

  • חומרי גלם ומאסטרים באיכות שידור יגובו לקלטות LTO 7  וישמרו במשרדכם או באופוס, מקוטלגים ומסודרים כך שניתן לשלוף בעת הצורך רק את החומר הנדרש במהירות ובדייקנות, בעזרת תוכנת קיטלוג מבוססת בר-קוד.

  • אנו נבצע עבורכם דגימה של כל ארכיון הקלטות של חברת ההפקה לשני פורמטים - קבצים באיכות שידור וקבצי MP4 שישמרו בענן - לצפייה במשרד, בבית ובכל טאבלט ומכשיר סלולרי מכל מקום בעולם. 

  • לאחר עבודת מחקר ארוכה בחרנו בתנור מדעי אשר בו "נאפות" קלטות הוידאו הישנות שלכם. קלטות ישנות ומתפוררות חוזרות לחיים לאחר הטיפול הנכון, ומאפשרות לחלץ מתוכן חומרים יקרי ערך שכבר היו אבודים. האפיה המדויקת מאפשרת לדגום אותן בביטחון רב יותר ובאיכות גבוהה יותר. לאחרונה זכינו במכרז דיגיטציה לאלפי קלטות של ארכיון סינמטק ירושלים, לאחר שנבחרנו כמתאימים ביותר על ידי חברת ייעוץ בינלאומית.

  • אפשרות לניהול מרחוק של הארכיון: אנו נקבל ונשלח עבורכם כל קובץ, בכל גודל, לכל מקום בעולם, בקו מאובטח ומהיר. 

רסטורציה - ליוצרי הקולנוע וליוצרים דקומנטריים

תוכנות וכלים חדשים מאפשרים לשמור ולתקן חומרי פילם שהתבלו לאורך השנים.

האוצרות הקולנועיים והתיעודיים של הדורות הקודמים הולכים ומתכלים, וזאת למרות שנעשה שימוש הולך וגובר בהם גם בסרטים תיעודיים וגם בהנגשה מחדש לקהל של סרטים עלילתיים.

בנוסף ליכולות הצבע המתקדמות בעולם, הצטיידנו גם במערכת הרסטורציה הטובה בעולם: תוכנת Phoenix Refine, המאפשרת רסטורציה בתמחור תחרותי ובזמני רינדור מצומצמים משמעותית.

המערכת מחוברת למוניטור 4K Ultra HD בגודל "65, המאפשר בקרה, איתור וטיפול במפגעים: ניקוי כתמים, שריטות, אבק, יציבות, הבהובים, עיוותים וכל פגע אפשרי מעולם הפילם. לקוחות מתחום הקולנוע והטלויזיה כבר עושים בה שימוש ונרשמת הצלחה גדולה בתחום.

לאחרונה ביצענו רסטורציה לסרט "בלוז לחופש הגדול"

רנן שור, במאי ומפיק-שותף מספר: "חוויית הרסטורציה ל"בלוז לחופש הגדול" היתה מסעירה. לידה מחודשת לסרט. נתוני הפתיחה היו קשים מנשוא, הסרט צולם ב-16 מ"מ. הנגטיב לא נשמר ב"כספת". הודפסו ממנו שוב ושוב עותקים בהגדלה ישירה ל-35 מ"מ. 10 עותקים ששרטו ופצעו אותו, השטיחו את צבעוניותו ודיללו את סיפור הסרט וחווייתו, כדי רפליקה דהויה של המקור. לא יכולתי לשאת עיני אל הסרט במשך 30 שנה."

בתהליך שיקום הריסות הסרט, שהחל בסריקה מיטבית של הנגטיב בחו"ל, נרתמו דוד גורפינקל כיועץ אמנותי, ובוצעה רסטורציה מלאה באופוס בעזרת תוכנת Phoenix Refine ע"י עדו קרילה ובן ללצ'וק. "עבודתם היצירתית, האמנותית והעמלנית הביאה אותי בצפייה הראשונה לבכי עז ואמרתי להם "ראיתי סרט טוב יותר ממה שביימתי ב-1987, וממה שראיתי ב-1987 על המסך הגדול".

"ירדנו כמו צוללנים למשות ספינה טובה שנתקעה במעמקים", אמר לי גורפינקל אחרי הפרמיירה המרגשת, "משינו אותה, העלינו אותה למבדוק והתחלנו לספר מחדש את סיפורה".

"אני מאחל לבמאים ומפיקים לעבור את החוויה שעברתי בהשבחת הסרט, בחוויית המגע עם הקהל בבתי הקולנוע, ביכולת להציע אותו להפצה בכל מדיה, לשגר אותו במיטבו אל המרחב." 

bottom of page